Make your own free website on Tripod.com
soylesi.gif (2588 bytes)
wpe5.jpg (10362 bytes)

 

-CRACKED COP SKULLS - [Çatlak Aynasız Kafatasları]-

Averion Zine’de Cracked Cop Skulls ile yapılan röportajı okuyunca oldukça ilgin bulduk. C.C.S hakkında Zine’ler, çıkartmalar, ve dinleyenlerden duyduklarımız merakımızı oldukça arttırdı. Ve işte Röportaj. CCS adına soruları Rat cevaplandırdı. İletişim için adres; P.O. Box 15 STROUD 4LS SY4 UK.

      

 

 

Lütfen bize C.C.S’ın ortaya çıkışını, müzikal geçmişinizi anlatır mısınız? Üyelerinizin S.Throat, N.Death gruplarından geldiklerini biliyoruz.

CCS gerçekten kazara ortaya çıktı. SORE THROAT için bişrkaç parça kaydetmek üzere stüdyoyodaydık. Bunu extra parçalar kaydetmek ğüzere yapıyorduk. Ve nedendir bilinmez CCS adı altında çıkartmak istedik. Evet on yada daha fazla yıldır hepimiz ayrı gruplardaydık. Jim bizden ayrıldı ama SQUANDERED adı altında bir proje ile uğraşıyor. STICK OF DOOM ve ben de bunu içindeyiz.

wpe9.jpg (4498 bytes)

İlk çıkarttığınız debut 7” ep’den bahsedin biraz. Sizi tatmin etti mi?

İlk 7” plağımızın muhtemeşem olduğunu düşünüyorum. Memnunum ve arkadaşlarımın da öyle olduğunu sanıyorum. Bugüne kadar ikibini geçtik ki bu da tanınmayan bilinmeyen bir grup hiç te fena değil. İkinci 7” çok yakında İtalyan J.O.A. firmasından çıkıyor. Jim bu plakta da çaldı. Üçüncü plak kayıtlarını da tekrar yaptık. Dağıtımda yardımcı olmak isterseniz bağlantıyı koparmayalım.

Merak ediyoruz; Fanlar, Takıldığınız yerler, Arkadaş ortamınız, Gruplar anlatmaya değer bulduğunuz birşeyler var mı?

Bir topluluk önünde hiç çalmadık. Çalacağımızıda Hiç düşünmedik, düşünmüyoruz. Diğer gruplarımızla zaten çalıyoruz insanlara bütün gitar partisyonlarını hatırlamam mümkün değil. Bir sürü var ve hepsi birbirine çok benziyor.

CCS ismini neden seçtiniz?

Bir sebep biz gerçekten aynasızlardan nefret ediyoruz. Bu isim Shitlickers grubunun bir parçasının adı sanıyorum. Yanılıyor olabilirim. Temelde bu aynasızların dünyanın her yerinde aynı oldukların düşünüyorum.

     

Geleceğe dair planlarınız ?

İkinci ve üçüüncü 7” lik plaklarımızı çıkartmak ve fazlasını da yapmak umarım. Yeni bir vokalist bulduk. Bu sanıruım daha hızlı çalışmamızı sağlayacak. Söylediğim gibi başka prtojelerimizle de uğraşıyoruz. Dolayısıyla zaman sorunumuz var. VeganOi grubumuz “Smash + Grab” için çok yakında kayda giriyoruz.

Satanizm hakkında ne düşünüyorsunuz ? Bize göre onlar dünyanın büyük düşmanlarındandır. Dünyada ki faşist organizasyonları destekliyorlar. Bu arada bazı aptal HC ve Punk grupları faşizme karşıyız diyor fakat satanizmi bunun içine almıyorlar. Daha doğrusu ciddiye almıyorlar. Biz bunu yanlış buluyoruz.

Satanistler yalnızca zavallı salaklar. Onlar hristiyanlardan daha iyi değiller. Dinlerin tümünden nefret ediyorum, onları ikiyüzlü ve çelişkili buluyorum. Evet bir çok Black Metal grubu ve satanist gruplar sağ kanadı destekliyorlar ve tamamıyla faşiştler.

Hayvan özgürlüğü cephesi (ALF- Animal Liberetion Front) üyesi misiniz? Biz vejetaryan değiliz ancak ALF’in verdiği mücadeleyi doğru buluyoruz ALF hakkındaki fikirleriniz nelerdir?

Hayvanlar için birşeyler yapan herkes ALF’in bir üyesidir. Hayvan özgürlüğü bizim çin çok önemli. Bütğn CCS üyeleri vejan. ALF hayvanları serbest bırakarak çok büyük işler yapıyor. Şuç işleyip, tehl,ke yarattı. Belki bunu biliyorsundur. Sende gerçekten birşeyler yapmalısın. Herkesin yapabileceği en jkolay şeylerden bir vejeteryan olmaktır. Hadi bakalım!

Parçalarınızın sözlerinden bahsetsene

Sözleri daima Jim yazar. Dolayısı ile onlar hakkında bir şey söyleyemem yalnızca okurum. Yeni sözlerimizin daha politik ve uç noktalarda olacağını sanıyorum. Back to Conflict -Çatışmaya dönüş- tipi olacağını sanıyorum.

CD’ ye karşımısınız ? Neden ?

Hayır. Jim CD’lere karşı idi ama biz değiliz. Bir CD yapmak hoşumuza giderdi. Bu pekçok parça demek. –Do it yourself- CD’ler gerçekten iyi para getiriyor. Diğer gruplarımız CD çıkarttı.

Bugünün uluslararası yer altı HC-Punk ortamı hakkınsda neler düşünüyorsunuz?

Eskiden oplduğu kadar politik ve anarşist olduğyunu düşünmüyorum. 77’nin punkları ve 80’lerin başında ki Conflict, Crass, Flugs, gibi grupları dinleyerek yetiştim. O günlerde gerçekten aktif güzel şeyler vardı. Ama o ruh ölmüş görünüyor. Anarşist değer ve hareketlerin cerrahi müdahaleye ihtiyacı var. Bazı sağlam Anarşişt gösterilere katıldım. Gertçekten iyiydi ve insanlara hareket aşılıyordu.

Sevdiğiniz gruplar ve Zinler neler?

En sevdiğim grup Slayer. 77 punk müziğini sürekli dinlerim. Damned, Clash, Buzzcocks, Sex Pistols, Ruts gibi . Ve tabii Cokney Reject ( Onlar Muhteşem) Sonra da Discharge, G.B.H. Crass, Flux vs.. Şimdilerde çok çeşitli şeyler dinliyorum. Smiths Prodigy, Morbid Angel, Doom, Business gibi.

Grup üyelerin günlük hayatlarını anlat biraz da.

Nick kolejde İngilizce A düzeyi yada bun abenzer aptalca şeyler için uğraşıyor. Bense ısıtma sistemleri şiçin büyük ağır borular döşüyorum. Mesleğim bu. Yeni vokalistimizin ne iş yaptığını bilmiyorum.

İngiliz HC-Punk ortamı nasıl?

Sanırım oldukça durgun üstelik te bölünmüş. Bir tarafta Punk diğer tarafta SxE her iki taraf ta birbirine oldukça yakın kafa yapıların sahip. Her ikisini de seviyorum. Zaten bir SXE grubunda çalıyorum.

CCS’nin inancı ve ideolojisi nedir?

Vejanizm ve Anarşist çizgideyiz. Hepimizin farklı olaylara farklı bakış açılarımız var. BU nedenle de üzerinde durduğumuz büyük hedefler yok.

IRA hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu konuda farklı görüşlerimiz var. ben onları desteklemiyorum. Ama grup üyelerinden biri destekliyor. İrlanda’nın durumu gerçekten de kötü. IRA’yı anlıyorum ama metodlarına kesinlikle karşıyım.

Size göre İngiltere’nin en ciddi problemi nedir?

En büyük Problem?! Diğer ülkelerde olduğu gibi insanlara ve hayvanlara merhametin olmayışı.

Son olarak söylemek istediklerin neler?

İlgilendiğiniz için teşekkürler. Cevaplarım çok derin olmadığı için üzgünüm.