Make your own free website on Tripod.com
infos.gif (2453 bytes)
 

MERHABA

Herşeyden evvel size Dış Mihrak Fanzine'nin (Fotokopi Format) yeni sayısının çıktığını bildirelim. Yanda derginin kapağı görülmekte. Dergiyi nereden temin edeceğinizi ise zaten biliyorsunuz. Dergide bazı değişiklikler yaptık. Örneğin bilgisayar dizgisine geçtik. Bunun dışında 9 aylık bir ara yüzünden biriken materyaller dergiyi 44 sayfan 56 sayfaya çıkarttı. Hatta bazı metinleri kullanamadık.  Önceki sayılarımızdan aldığımız eleştiriler sonucunda bazı kısımlarda değişiklikler yaptık. Örneğin dizgi düzensizliği ve bazı konuların etrafında fazla dönüp durmaktan dolayı gelen eleştiriler vardı. Umarız bu yeni halimiz sizleri tatmin eder.

Bu aralar gerek gruplarda gerekse fanzinlerde bir kıprışma olmakta. İçeride röportajını bulacığınız rock grubu (!!) Kranç’ın çıkarttığı CD ve kaset Radical Noise’ın İtalyan bir şirketten çıkarttığı CD RaShIt’in yakında İsviçrede çıkacak olan [belki de çıkmıştır] LP si Punk ve HC gruplarına her geçen gün yenilerinin eklenmesi, Kardeşiniz Serhat’ın hatırımızı sormaya gelmesi, Ankara’dan Somethings Wrong, Pogo’s Not Fight, Luck Of 13 gibi grupların sesini yükseltmesi yeni sağlam fanzinlerin türemesi yavaş yavaş bir canlanmanın oluştuğunu işaret etmekte. Bu arada fotokopi dergi mafyasının bir hamlesine çok yakında şahit olacaksınız. Ayrıca Eblek HC ve %30 çok yakında sisteme kafa atmaya hazırlanıyor.

Temmuz 97’de çıkan 2. Sayımızdan sonra bizi renkli sayfalarına malzeme yapan İkitelli yavşaklarınada bir çift sözümüz var. Radikal İki ve İstanbul Life gibi yayınlarda adımızın geçmesi ve malzeme yapılmamız hiç hoş değildi. Malzeme sıkıntısı çeken yavşak medya siz gidin de dayak yediğiniz aynasızların kıçını yalaya durun. Biz trend olmayacağız. Burada sizler için değil kendimiz için varız. Zira boka da ihtiyacımız yok. Ortalıkta maymunların cirit attığı bir dönemde her sayıda yaptığımız çağrıyı tekrarlıyoruz.

Sizde kendi fanzine/e-zine-nizi çıkartabilirsiniz. Muhakkak sizinde söyleyecek sözünüz vardır. Sisteme kusulacak nefretiniz vardır. Öyleyse ne duruyorsunuz ? Toplayın tayfanızı ve sıçıp sıvayın . Derki bazı arkadaşlar çıkan her fanzine sisteme atılmış bir tokattır. Bu laf üzerine zaten söylenebilecek fazla birşey kalmıyor.

KAHROLSUN DÜZENİN RENKLİ SAYFALI BOKLU DERGİLERİ YAŞASIN FOTOKOPİ DERGİ MAFYA!

Hepinize UZLAŞMASIZ günler!

 

 

 

Çoban arıyorsan KOYUNSUN!

 

Do it Yourself

 

Sakla sapanı gelir zamanı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DIŞ MİHRAK FANZINE

SAYI 3    ÇIKTI

Türkiyede en çok OKUNAN (!) Fanzine

  Yeni çalışmalarda bizimle işbirliğinde bulunmazı isteriz.  Eğer sizde istersiniz bize bir e-mail atınki size ulaşabilelim.

YERALTI KALIN YERALTINI DESTEKLEYİN...