Make your own free website on Tripod.com
metinler.gif (2661 bytes)
- UNSLEEPLESS SLUMBER -

   Doğrusu bu ya bir insanın punk fikrini benimseyebilmesi için ya aptal ya genç ya da absürd olması gerekir. Punkların aptal olduklarını hiç sanmam. Hepsi genç de değil.Lakin uyumsuz teriminin anlamını da çok azı bilir.
   Bence Johnny Lydon Rotten'in nihilizm hakkında bildikleri drugs hakkındakilerin milyonda biri kadardı. Ve bu serseri Heiddeger ya da Nietzsche'yi duymamıştı. Bence Sıouxxe'and the Banches hayranı eleman bulmak güneşte civa keşfetmek gibidir. Ama olmayan gelecek yepyeni (cascavlak değil) umutlar açtı. Ve punk hareketi(?) -ne demekse- bir tür Greenpeace-Ira arası amalgama düştü.
   Decadance inancı 20.yüzyıldan çok evveldir bence. Bence "Bence" kelimesi tam bana göre. Bence bu yüzdendir ki punk hakkındaki ciddi akademik yazıları onlar yazmaz. Oysa Pennywise, Butthole Surfers gibi manifestolarını ortaya koyan gruplar Offspring ya da Green Day kadar tanınmadılar. Sahi kimin umrunda "I don't care" lafı? Punk evreninde bu kelime hiç yeralmaz. Zira kör kendini görmez ki mızrak çuvala sığsın. Hem tilki tilkiliğini anlaycınyanana kadar post elden gider. Üstelik İngizce bilmek şart.
  

Bazen Açız Bazen Tok Bazen Punk'ız Bazen Bok !

   Ve hangi gerizekalı (bkz.budala) çıkıp Graffin'in dünyayı yanlış anlamlandırdığını iddia edebilirki? Michael Jackson mu?
   Anlayacağınız bizler birşeyler yaşıyoruz.(Doğrusu birşeyler ölüyoruzdur.) ve sizler bunlara isimler uyduruyorsunuz. Yoksa Punk is not dead veya is dead bana ne?
   Punk yaşantısının sufi hayatına ve tasavvuf felsefesine parellelliğini anlattım bu yazıda. Yoksa aslında zurna sesinden asli bir nefret duyarım.
   Bu davete icabet edenler beni, hiç takmayasanlarsa magalakları selamlar. Zontiyelere sevgiler. Çünkü yalan değil çürümüş değerlerin, foseptik kuyusunun ve sistemin aşılmaz gücü. Toplum çok demektir. İdealist olan ekslim demektir. Toplum=Ekslim yani.
   Bence bence demeyeyim. I don't need no drugs to call me 'cos I called by death. I'm different and poor so who cares. İnanın bana doğrucuyum.

WHITE FOX - ESKİ BİR PUNK